
Interjú a Sződligeti Iskolás Gyermekekért Alapítvány kuratóriumi elnökével az alapítvány által szervezett jótékonysági táncház részleteiről és céljáról.
Közösségi programot szervez a Sződligeti Iskolás Gyermekekért Alapítvány. Hasonló lesz a korábbi táncházakhoz?
Igen, mondhatni, hagyományos programot szervezünk február 22-én, szombaton a délutáni-esti órákra, hiszen már évtizedes szokás a táncház az iskola tornatermében, és például tavaly is volt egy nagy sikerű táncház a ZöldLiget szervezésében. Részben a tavalyi zenészekkel, a legutóbbi tapasztalatok felhasználásával, de most jótékonysági célért is szerveződik az esemény.
A jótékonyság fontos szempont: milyen célt támogathat az, aki elmegy?
Táncházunk valóban nemes célt szolgál: a Gárdonyi Géza Általános Iskola kerítésének javítása, felújítása nagyon régóta időszerű – a Sződligeti Iskolás Gyermekekért Alapítvánnyal úgy gondoltuk, hogy ideje ezt a méltatlan állapotot végre megszüntetni, ezért hirdettünk közösségi adománygyűjtést. A múlt heti télűző mulatságon is volt lehetőség az alapítvány céljának támogatására, és a táncházat is ebben a szellemben szervezzük. Na meg persze azért, hogy jól érezzük magunkat! Táncoljunk együtt egy nemes cél érdekében!
Mik a program pontos részletei?
17 órakor nyitjuk a tornaterem kapuit, 21 óráig tart a mulatság. A talpalávalót pedig a Borlopó zenekar biztosítja, ráadásul táncoktatással is készülünk, így mindenkit bátorítunk, hogy tartson velünk!
Kezdő, haladó, fiatal, idős – a tánc mindenkinek képes örömet okozni, és ha közben még szép célt is szolgálunk, akkor tényleg jó estét tölthetünk együtt.
Fontos részlet, hogy a programunk batyusbál, szóval a résztvevőktől örömmel fogadunk étel- és italfelajánlásokat, illetve az egészen kicsiknek gyereksarokkal is készülünk. Igazi közösségi összefogás ez, mindenkit szeretettel várunk!
Miért kell ilyen és hasonló programokat szervezni? Hogy látod, mi értelme mindennek?
Az ilyen alkalmak az együttlét öröme mellett arra is lehetőséget adnak, hogy azok, akiknek észrevételeik, ötleteik vannak az iskola, a gyerekek és a közösségünk fejlesztése mentén, eszmét cserélhetnek, közös célokat fogalmaznak meg, akár még csatlakozhatnak is a tervek megvalósításához, kivitelezéséhez. Ha élő, pulzáló közösséget szeretnénk, ahhoz dolgozni kell – mi az Alapítvánnyal így munkálkodunk, de ahogy látom, igen sok civil is ezen dolgozik!
Comments